Достапни линкови

Самоубиствен напад во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека бомбаш самоубиец нападнал конвој во кој бил висок претставник на пакистанската провинција Балучистан. Се додава дека при нападот главниот министер на таа провинција Наваб Аслам Раисани не бил повреден. Досега ниту една група не ја презеде одговорноста.
XS
SM
MD
LG