Достапни линкови

Скопје 2014 во македонскиот парламент


Собранието на Македонија денеска во рамките на 124 седница треба да расправа за Информацијата за проектот „Скопје 2014,,. Информацијата е ставена на дневен ред на предлог на пратеници од СДСМ, ЛДП, Нова Демократија, НСДП и Нова Алтернатива.
XS
SM
MD
LG