Достапни линкови

Нема преговори со Северна Кореја се додека провоцира


САД, Јапонија и Јужна Кореја нема да ги продолжат преговорите со Северна Кореја се додека таа се однесува провокативно и воинствено. Пјонгјанг треба да покаже сериозност и подготвеност да разговара и да ги исполни веќе преземените обврски, изјави американската државна секретарка Хилари Клинтон по состанокот со нејзините колеги од Јапонија и од Јужна Кореја Сеиџи Мехара и Ким Сунг Хван. Тројцата министри ја повикаа Кина да влијае на Северна Кореја да тргне по поумерен пат.
XS
SM
MD
LG