Достапни линкови

Самит ЕУ- Русија


Денеска во Брисел ќе биде одржан Самит Европска Унија- Русија, на кој се очекува една од главните теми да биде влегувањето на Русија во Светската трговска организација. На состанокот ќе учествуваат претседателите на Русија, ЕУ и Европската Комисија Дмитри Медведев, Херман ван Ромпуј и Жозе Мануел Баросо.
XS
SM
MD
LG