Достапни линкови

Валентин Инцко во посета на Србија


Високиот претставник на меѓународната заедница во БиХ Валентин Инцко денеска ќе престојува во Србија. За време на еднодневната посета тој ќе се сретне со српскиот претседател Борис Тадиќ, вицепремиерот Божидар Ѓелиќ, претседателот на Националниот совет за соработка со Хашкиот трибунал Расим Љаиќ и со патријархот Иринеј.
XS
SM
MD
LG