Достапни линкови

Времето денеска сончево и потопло


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и потопло. Во утринските часови има магла по котлините и по речните долини. Ќе дува слаб јужен ветер. Температурата ќе се движи од девет до 14 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови има магла. Ќе дува слаб јужен ветер. Температурата ќе достигне до 12 степени.
XS
SM
MD
LG