Достапни линкови

Откриена нова масовна гробница во Сребреница


Експерти по судска медицина открија нова масовна гробница, во која можеби се наоѓаат телесните останки на муслимани, убиени во масакрот во Сребреница во 1995 година. Лидерот на тимот експерти Амор Масовиќ изјави денеска дека гробницата се наоѓа во селото Калдарамица, во реонот на Сребреница, Источна Босна. Тој додаде дека во гробницата најверојатно се наоѓаат 50 тела.
XS
SM
MD
LG