Достапни линкови

Инцко: БиХ може да влијае врз регионалното помирување


Специјалниот претстваник на ЕУ во Босна и Херцеговина Валентин Инцко изјави денеска дека земјата може да одигра важна улога во регионалното помирување.Тој додаде дека денешната посета на претседателите на Србија и Хрватска, Борис Тадиќ и Иво Јосиповиќ во Бања Лука може да се гледа како на знак за помирување и подобрување на регионалната соработка.
XS
SM
MD
LG