Достапни линкови

Невладини организации бараат поништување на изборите во Египет


Неколку организации за заштита на човекови права побара од египетскиот претседател Хосни Мубарак да ги поништи парламентарните избори поради наводи за фалсификат. Тие го повикаа Мубарак да го искористи своето уставно право и да го распушти новоизбраниот Парламент.Претходно двете поголеми опозициски партии го бојкотираа вториот изборен круг поради наводи за фалсификат во првиот изборен круг.
XS
SM
MD
LG