Достапни линкови

Полицијата се судри со демонстрантите во Атина


Грчката полиција денеска во Атина се судри со демонстрантите кои одбележуваа двегодишнината од годишнина од убиството на 15 годишното момче од страна на полицац.Немирите ги предизвикала дел од групата која почнала да фрла со камења кон полицијата. Над 5 илјади полицајци биле распоредени на улиците .
XS
SM
MD
LG