Достапни линкови

Самубиствени напади во Пакистан, 40-мина загинати


Двајца бомбаши самоубијци извршиле напад за време на состанок на про-владини верски лидери во северо-западен Пакистан, при што најмалку 40 лица загинале, а околу 50 биле повредени. Досега никој не ја превзеде одговорноста за нападот, но во тој регион дејствуваат талибански бунтовници.
XS
SM
MD
LG