Достапни линкови

Франција ќе гради нуклеарки во Индија


Индија и Франција потпишаа денеска договор за изградба на две нуклеарни централи во Индија, во вредност од 9,3 милијарди долари. На потпишувањето на договорот во Њу Делхи присуствуваа и премиерот на Индија Манмонах Синг и францускиот претседател Николас Саркози, кој од саботата е во 4-дневна посета на Индија.
XS
SM
MD
LG