Достапни линкови

Викиликс - Клучни инфраструктурни места во светот


Викиликс објави американска тајна листа на клучни инфраструктурни места во светот за кои Вашингтон смета дека се витални за американската национална безбедност. На листата се вклучени пристаништа, минерални ресурси, комуникациски објекти и подморски кабли.
XS
SM
MD
LG