Достапни линкови

Самит ЕУ- РУсија во Брисел


Денеска во Брисел ќе биде одржан Самит Европска унија - Русија. Според најавите, главни теми на состанокот ќе бидат заедничките предизвици со кои се соочуваат Брисел и Москва, како што се ситуацијата во глобалната економија и климатските промени.
XS
SM
MD
LG