Достапни линкови

Медведев во посета на Полска


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска доаѓа во посета на Полска. Се очекува дека тој ќе донесе нови документи за истрагата за масакрот во Катинската шума во април 1940 та година, кога советските војници стрелаа илјаднини полски воени заробеници.
XS
SM
MD
LG