Достапни линкови

Викиликс: Саудиска Арабија најголем поддржувач на радикалите


Пораките од дипломати на САД објавени на сајтот на Викиликс говорат дека Саудиска Арабија останува најголем ресурс за радикални исламистички групи вклучително и за Ал Каеда, Талибанците и Хамас. Во пораките не се обвинуваат официјални претставници на Саудиска Арабија, но се сугерира дека милитантите се поддржуваат од приватни лица.
XS
SM
MD
LG