Достапни линкови

Времето ќе биде сончево со умерена облачност


Времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура се движи од минус 6 до 1 степен, а дневната ќе биде од 6 до 13 степени.
Во Скопје и околината слично време со утринска температура до минус 2 степени, а дневна до 9 степени.
XS
SM
MD
LG