Достапни линкови

Македонските ракометарки изборија бараж за светско


Женската ракометна репрезентација на Македонија со три победи го освои првото место во втората квалификациона група. Македонија денеска ја победи Швајцарија со резулатат 37:26 со што се избори за бараж за Светското првенство кое ќе се одигра во декември 2011 година во Бразил. Баражот е предвиден да се игра во јуни 2011 година Во првите два натпревара Македонија ја победи Грција со 27:21 во петокот и вчера Азербејџан со 26:20. Натпреварите се оддржаа во изминативе три дена во грчкиот град Драма.
XS
SM
MD
LG