Достапни линкови

САД:Однесувањето на Иран не е неочекувано но загрижува


Потпаролот на Белата куќа Мајк Хамер ијзави дека денешното соопштение на Техеран „создава дополнителни грижи“ но не е неочекувано. Иран денеска на еден ден пред почетокот н преговорите за нуклеарната програма во Женева соопшти дека Техеран ќе почне со употребата на домашно произведен концетрат на ураниум во нукеарните централи.
XS
SM
MD
LG