Достапни линкови

Ајкула гризнала германски турист


Египетските власти соопштија дека при напад на ајкула во Црвеното море загинал еден германски турист по само неколку дена откако ајкула повреди 4-ца руски туристи во близнина на Шарм ел Шаик.Властите соопштија дека ќе преземат поголеми безбедносни мерки на плажата во таа област.
XS
SM
MD
LG