Достапни линкови

Поплавени села во Македонија


Поплавени се неколку села во кичевската, струмичката и тетовската област. Од дирекцијата за управување со кризи велат дека состојбата се смирува но се уште има критични точки. Нивото на реката Вардар во општината Јегуновце се зголемува.
XS
SM
MD
LG