Достапни линкови

Најмалку 19 лица загинале во сообраќајна несреќа во Судан


Најмалку 19 лица загинале а над 15 се повредени при сообраќајна несреќа што се случила денска во близина на суданскиот главен град Картум. Несреќите на патиштата во Судан се чести поради лошите патишта, старите возила како и поради недоволниот степен на контрола на сообраќајот.
XS
SM
MD
LG