Достапни линкови

Русија ќе и помогне на Молдавија да формира влада


Рускиот шеф на премиерскиот кабинет Сергеј Нарускин и заменикот министер за надворешни работи Григори Карасин денеска пристигнаа во ненајавена посета во Молдавија. Тие побараа да се сретнат со сите политички лидери освен актуелниот премиер со цел да разговараат за начините на преземање на „ефикасна Влада“ по минатонеделните избори. Русија ја поддржува Комунистичката партија во Молдавија.
XS
SM
MD
LG