Достапни линкови

Неизгасната скара- причина за најголемиот пожар во Израел


Изралеската полиција соопшти дека уапсила две момчиња кои се осомничени дека го предизвикале пожарот, со тоа што заборавиле да го изгасат оганот за скарата што ја правеле во шумата. Шумскиот пожар во Израел се уште дивее, го одмина градот Хаифа но зафати делови од блиските села. До сега загинале најмалку 40 луѓе а превентивно се евакуирани 17 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG