Достапни линкови

Шпанскиот авиосообраќај се уште во хаос


Шпанските авиоконтролори го прекинаа штрајкот кој предизвика прекин на авиосообраќајот по заканата на Владата дека ќе бидат кривично гонети ако продолжат. Иако речиси сите контролори се вратија на работа ќе им бидат потребни најмалку 48 часа да го расчистат хаосот кој настана по прекинот на ависообраќајот. Шпанскиот вицепремиер Алфредо Перес Рубалкаба
вети дека ваквата ситуација нема да се повтори
XS
SM
MD
LG