Достапни линкови

Иран провоцира пред почетокот на преговорите во Женева


Иранската влада денеска соопшти дека ќе употреби домашно произведен концетрат на ураниум. Техеран ова го соопшти на еден ден пред почнувањето на преговорите во Женева за нуклеарната програма. Како што се вели во соопштението Иран е подготвена да преговара за контроверзната нуклеарна програма на дводневниот самит во Женева.
XS
SM
MD
LG