Достапни линкови

Протестен марш на СДСМ


Macedonia -- Branko Crvenkovski, the leader of largest opposition political party SDSM, waves to supporters during a party rally in central Shtip, 21Nov2010
Опозоциската партија СДСМ за денеска најави протестен марш под мотото „Доста е! Излези и избори се“. Организаторите велат протестот е за „слободата, достоинството и иднината“. СДСМ соопшти дека маршот ќе започне од скопската населба Карпош 3 и ќе се движи по булеварот Партизански одреди се до Собранието на Македонија каде ќе се обрати претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски.
Поради маршот, денеска ќе биде забранет сообраќајот низ дел од улиците во центарот на Скопје.
XS
SM
MD
LG