Достапни линкови

ДУИ со платформа за политичко дејствување по самитот на НАТО и ЕУ


Раководството на ДУИ синоќа на состанок во Тетово ја анализирало политичка состојба и се очекува деновиве да излезе со платформа за понатамошното политичко дејствување по Самитот на НАТО и ЕУ. Портпаролката на ДУИ Ермира Мехмети по состанокот изјави дека албанската партија не е кукла во Владата на Никола Груевски и додава дека било „тешко да се корегираат низа политики додека се на власт како што е проектот Скопје 2014, енциклопедијата и други“.
XS
SM
MD
LG