Достапни линкови

Втор изборен круг во Египет


Денеска во Египет се одржува вториот круг од парламентарните избори. Владечката партија на претседателот Хосни Мубарак во првиот круг освои 209 пратенички места од вкупно 508.Во меѓувреме најголемата опозициската партија во придружба на две помали ги отфрлија резултатите од првиот круг оценувајќи ги како неважечки.
XS
SM
MD
LG