Достапни линкови

Уапсен Чеченец осомничен за тероризам во Виена


Австриското министерство за внатрешни работи соопшти дека уапсиле еден Чеченец за кого била распишана меѓународна потерница поради планирање на терористички напад во Белгија. Осомничениот е уапсен на аеродромот во Виена и ќе остане во притвор додека Белгија не побара екстрадиција.
XS
SM
MD
LG