Достапни линкови

Ослободени и останатите авганистански деминери


Авганистанскта полиција соопшти дека седумте експерти за деминирање се ослободени, два дена откако беа киднапирани во близина на пакистанската граница. Генералот на пограничната полиција Аминулах Амеркаил изјави дека деминерите бил ослободени по преговори со киднаперите, додека останите 9-мина биле ослободени неколку часа по нападот.
XS
SM
MD
LG