Достапни линкови

Серија на бомбашки напади во Багдад


Денеска во Багдад при серија на бомбашки напади загинале најмалку 17 луѓе вклучувајќи ги и 7 те ирански аџии кои присуствувале на шиитски верски церемонии. При експлозија на бомбите се ранети над 100 луѓе. Полицијата во Багдад соопшти дека станува збор за одвоени напади со автомобили бомби и поставен експлозив на самите патишта
XS
SM
MD
LG