Достапни линкови

Иран со црвени линии на преговорите во Женева


Иран соопшти дека нема да направи никакви отстапки на престојните преговори во Женева околку прашањето за нуклеарните права на Техеран. Шефот на иранскиот преговарачки тим Саид Џалил изјави денеска дека ова прашање нема да биде предмет на разговорите. Во понеделник во Женева треба да се сретнат претставници на САД, Британија, Кина, Франција, Русија , Германија и Иран.
XS
SM
MD
LG