Достапни линкови

Иран - во Агенцијата за Атомска Енергија на ОН има шпиони


Иранскиот министер за разузнавање Хајдар Мослени денеска изјави дека во Агенцијата за атомска енергија на ОН има инспектори кои се разузнавачи. Тие, според Мослени, во Иран извршуваат шпионска дејност.
Оваа негова изјава доаѓа пред женевските разговори во понеделник на 6 те големи сили за иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG