Достапни линкови

Францускиот Претседател Саркози во посета на Индија


Францускиот Претседател Никола Саркози пристигна во Индија на разговори посветени на нуклеарната и технолошката соработка како и одбраната.
Саркози ќе го посети Бангалор каде што се наоѓа индискиот технолошки и сателитски центар, а во понеделник во Њу Делхи ќе се сретне со премиерот Манмохан Синг.
XS
SM
MD
LG