Достапни линкови

Важно е да има избори во цело Косово, изјави амбасадорот Дел


Американскиот амбасадор во Приштина, Кристофер Дел изјави денеска дека верува оти вонредните парламентарни избори на Косово ќе бидат одржани и во северниот дел. Некои претставници на србите од северно Косово најавија дека нема да биде дозволено отворање на избирачките места во тој дел.
XS
SM
MD
LG