Достапни линкови

Берлускони во Русија


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони денеска е во официјална посета на Русија. Деновиве на веб страницата Викиликс беа објавени доверливи телеграми на американската дипломатија за тоа дека тој и рускиот премиер Владимир Путин имале многу блиска соработка и оти Берлускони лично профитирал од продолжувањето на договорите за испорака на гас од Русија. Предвидено е Берлускони во Сочи да разговара само со претседателот Дмитри Медведев.
XS
SM
MD
LG