Достапни линкови

Јужна Кореја се закани дека ќе возврати на нов напад од Северна Кореја


Јужно-корејскиот министер за одбрана Ким Кван Џин изјави дека Сеул ќе одговори со воздушни напади доколку Северна Кореја изврши уште еден ракетен напад врз територијата на Јужна Кореја, како оној од минатиот месец кога загинаа 4 лица. Во обраќањето во парламентот во Сеул, тој нагласи дека ако Северна Кореја повторно ракетира, жестоко ќе биде возвратено со воени авиони.
XS
SM
MD
LG