Достапни линкови

16 загинати во сообраќајна несреќа во Ирак


16 луѓе загинале, меѓу кои 14 ирански аџии кои оделе во посета на шиитски свети места во Ирак, загинале во судар на два автобуса јужно од Багдад. Полицијата соопшти дека во автобусите се превезувале ирански и ирачки аџии кон јужниот град Хила.
XS
SM
MD
LG