Достапни линкови

Американско - јапонска воена вежба кај Окинава


Американските и јапонските сили започнаа една од најголемите заеднички воени вежби во водите во близина на островот Окинава. Околу 45 илјади војници се вклучени во вежбата, која според Кина нема да помогне за стабилизација на регионот. Претходно, Соединетите Држави и Јужна Кореја одржаа заедничка воена вежба во водите на Жолто Море.
XS
SM
MD
LG