Достапни линкови

Палестина - „Израел одбра населби, а не мир“


Палестинците ја критикуваат израелската одлука да продолжат со планот за изградба на нови 625 доселенички домови во Источен Ерусалим. Сепак, за почеток на изградба се потребни дополнителни дозволи, така што градењето нема да започне уште две години.
Палестински функционери оценија дека „Израел одбра населби, а не мир“. Израелските власти не сакат да го коментираат случајот.
XS
SM
MD
LG