Достапни линкови

Киргистанското Собрание не го изгласа единствениот кандидат за спикер


Новиот киргистански парламент не го изгласа единствениот предложен кандидат за спикер. На предложениот Омурбек Текебајев му фалеа три гласа за да стане прв меѓу еднаквите пратеници. Ова е прв неуспех на коалициската влада во Киргистан, формирана пред два дена.
XS
SM
MD
LG