Достапни линкови

Тешка сообраќајна несреќа на Плетвар


Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево на регионалниот пат од Плетвар кон Дреново кај местото Фариш, при која едно лице загинало, а едно е тешко повредено.
Поради несреќата сообраќајот на таа делница е целосно во прекин.
XS
SM
MD
LG