Достапни линкови

Клинтон побара од Карибов да работи на заштита на човекови права


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска во Ташкент го повика узбекистанскиот претседател Ислам Карибов да ја подобри состојбата со човекови права. Клинтон по средбата со претседателот Каримов изјави дека е непоходно земјата да покаже дека презема сериозни чекори за заштита на човековите права.Претходно Клинтон пред посетата на Узбекистан го посети и Киргистан
XS
SM
MD
LG