Достапни линкови

Пожар во Израел, 40 лица загинале


Најмалку 40 луѓе се верува дека загинале во шумски пожар кој што се уште беснее во израелскиот град Хаифа, јавуваат новинските агенции. Властите не соопштија конкретно колку луѓе загина , но информират дека стотици пожарникари се уште се борат со пожарот.
Властите го опишаа пожарот како најлош пекол што и се случил во историјата на земјата.
XS
SM
MD
LG