Достапни линкови

Болани: Смрттна казна за 39-те осомничени терористи


Ирачкиот министер за внатрешни работи Џавад ал Болани побара да се донесе смрттна казна пред воопшто да бидат изнесени пред судот 39-те осомничени терористи за кои се верува дека се поврзани со Ал Каеда. Тие се обвинети за поставување на бомби во Багдад. Болани изјави дека со брзо осудување на тие мажи на смрт ќе се покаже дека нема да поминат лесно бунтовниците.
XS
SM
MD
LG