Достапни линкови

Малики: Ирачани не пукајте по фудбласкиот натревар


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики денеска повика фудбалерските фанови да не ја прославуваат победата на националниот тим со пукање со пиштоли, затоа што, како што вели, праксата покажала дека редовно некој гине. Забелешките доаѓаат пред пријателскиот фудбалски натпревар со кувајтската репрезентација. Малики повика да се преземат сите можни законски мерки кон оние кои што ќе пукаат од своето оружје за да го одбележат успехот на ирачкиот фудбалски тим.
XS
SM
MD
LG