Достапни линкови

Претставници на ЕУ во посета на БиХ


Претставници на Комитетот за политички и безбедносни прашања на Европската Унија ќе престојуваат во двоневна посета во Сараево. Предвидено е денеска да се сретнат со специјалниот претставник на ЕУ за БиХ Валентин Инцко. Се очекува тие да побараат набрзо формирање влада која ќе продолжи со реформите. Претходно Инцко изјави дека меѓу политичките лиедри во БиХ се создава нов начин на комуникација.
XS
SM
MD
LG