Достапни линкови

Филе: Од Србија зависи кога ќе добие датум за преговори


Еврокомесарот за проширување Штефан Филе изјави дека Европската Комисија ќе предложи датум за прием во ЕУ на Србија, когс таа ќе биде целосно подготвена.Филе додаде дека темпото на подготовките и спроведувањето на потребните реформи ќе го одредува Србија од која се очекува конструктивно да соработува со Хашкиот Трибунал.
XS
SM
MD
LG