Достапни линкови

Состанок во Виена за иранската нуклеарна програма


Агенцијата за атомска енергија на Обединетите Нации започна во Виена дводневен состанок. На врвот на агендата е иранската нуклеарна програма. На оваа тема утре ке се состанат во Женева 6 те големи сили – САД, Британија, Франција, Кина, Русија и Германија.
XS
SM
MD
LG